Gimnastycy znów nie zawiedli. Srebrne medal Wieczorka i Węglarza!

02.06.2015 00:00 red

Dobry występ zawodników Klubu Gimnastycznego Radlin na Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski juniorów i seniorów w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn, które odbyły się w dniach od 22 do 24 maja w Szczecinie. Radlińscy gimnastycy wywalczyli tam 2 medale.

W Szczecinie oprócz zawodników krajowych uczestniczyły 6-osobowe reprezentacje Niemiec Austrii i Czech. W zawodach tych nie mogło zabraknąć zawodników KG Radlin, których do Szczecina pojechał 4. Szczególnie udanie zaprezentowali się 18-letni radlińscy gimnastycy startujący po raz pierwszy wśród seniorów. Piotr Wieczorek zdobył srebrny medal w finale ćwiczeń na poręczach, zajmując również 4. miejsce w ćwiczeniach na koniu z łękami, 6. miejsce w ćwiczeniach wolnych i drążku oraz 7. miejsce na kółkach. W wieloboju gimnastycznym Wieczorek sklasyfikowany został na 6. miejscu. Dawid Węglarz zdobył z kolei srebrny medal w ćwiczeniach na drążku. Zajął także 4. miejsce w ćwiczeniach na poręczach, 6. miejsce na koniu z łękami i w ćwiczeniach na kółkach. W wieloboju gimnastycznym sklasyfikowany został na 7. miejscu. Radlińscy juniorzy - Dawid Niżnik i Piotr Śliwa kwalifikując się do finału skoku, zajęli kolejno 4. i 5. miejsce.