Wodzisławianie jadą na finały Mistrzostw Polski

02.06.2015 00:00 red

Po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym zespół MKS-u Wodzisław Śląski wyjechał 2 czerwca do Torunia na finały Mistrzostw Polski Koszykarzy w kategorii MU-14.

Przypomnijmy, że w rozgrywkach do lat 14 wodzisławscy koszykarze wywalczyli już Mistrzostwo Śląska, następnie wygrali kwietniowy ćwierćfinał Mistrzostw Polski, który rozegrany był w Wodzisławiu oraz zajęli drugie miejsce w majowym półfinale Mistrzostw Polski rozegranym w dniach w Siedlcach. Wynik ten dał awans do finału, w którym zmierzy się osiem najlepszych zespołów w kraju. W zawodach które będą trwały do 7 czerwca MKS będzie walczył z : WKK Wrocław, La Basket Warszawa, Twarde Pierniki Toruń, Zastal Zielona Góra, Jagiellonka Warszawa, Trefl Sopot i Kasprowiczanka Ostrów Wielkopolski.

Marek Malik, trener zespołu podkreśla, że zawodnicy jego ekipy mieli bardzo dobre warunki do przygotowań do finałów. M.in. dzięki dużemu wsparciu organizacyjno-finansowemu władz miasta Wodzisławia Śląskiego korzystali z hali w Pawłowicach. Wsparcie okazała też dyrekcja Gimnazjum Nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śląskim, którego wszyscy zawodnicy drużyny są uczniami.

• Numer: 22 (759)
  • Data wydania: 02.06.15