Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Pszów szuka oszczędności

26.05.2015 00:00 red

Miasto przeanalizowało koszty wynajmowanych na swoje potrzeby obiektów. Utrzymanie filii biblioteki w Krzyżkowicach jest za drogie.

PSZÓW - Podczas tej analizy rada zaczęła dogłębnie przyglądać się kosztom utrzymania naszej biblioteki, a szczególnie dwóm filiom. Jedną mamy w Krzyżkowicach, a drugą na Osiedlu Tytki - mówi burmistrz Katarzyna Sawicka-Mucha.

O ile koszt wynajmu pomieszczenia na potrzeby filii na Osiedlu Tytki jest niewielki, tak wynajem pomieszczenia filii w Krzyżkowicach przy ul. ul. Armii Krajowej związany jest ze znacznymi wydatkami. - To pomieszczenie jest wynajmowane od osoby prywatnej. Warunki są dobre, ale koszt duży. Nie chcę mówić o konkretnej liczbie, bo to umowa z osobą prywatną. Niestety wynajmujący nie chce obniżyć kosztów. Jestem przeciwniczką likwidacji tej filii, ale musimy znaleźć inne pomieszczenie. Problem polega na tym, że w Krzyżkowicach nie mamy wolnego miejskiego obiektu, w którym moglibyśmy zlokalizować filię - wyjaśnia pani burmistrz.

Wstępnie miasto skierowało więc swoje kroki ku krzyżkowickiej parafii. - Plan był taki, by przenieść filię do zasobów kościelnych. Ksiądz proboszcz był pozytywnie nastawiony do tego pomysłu - zaznacza Katarzyna Sawicka-Mucha. Mniej entuzjastycznie do sprawy podszedł przedstawiciel katowickiej kurii odpowiedzialny za udostępnianie kościelnych pomieszczeń. - Ale będę jeszcze próbować, przedstawię księdzu proboszczowi propozycję naszej umowy. Mam nadzieję, że przedłoży ją w Katowicach i uzyskamy ostateczną odpowiedź. Jeśli nie otrzymamy zgody, trzeba szukać innej lokalizacji, żeby znaleźć oszczędności - puentuje pani burmistrz.

(mak)

  • Numer: 21 (758)
  • Data wydania: 26.05.15
Czytaj e-gazetę