Sześć medali Aligatora na mistrzostwach kraju

17.03.2015 00:00 red

PŁYWANIE – Mistrzostwa Polski juniorów młodszych

W dniach 6-8 marca w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, w których wystartowało 639 zawodników z 141 klubów z całej Polski. Wystartowała tam również sześcioosobowa ekipa zawodniczek z UKS-u Aligator Gorzyce, która wróciła z 6 medalami.

Dziewczęta z Gorzyc w składzie Kamila Ostrowska, Maria Sito, Dominika Bura i Natalia Musioł dwukrotnie zdobyły tytuł mistrzyń Polski w konkurencjach sztafet: 4x200 m stylem dowolnym i 4x100 m zmiennym a także tytuł wicemistrzowski w konkurencji 4x100 m stylem dowolnym. - Sukces sztafety z tak małego klubu jak nasz to ewenement na skalę kraju – uważa Robert Knapik, trener Aligatora Gorzyce.

Do zdobyczy medalowej doszły jeszcze 3 medale za starty indywidualne, które zdobyła Dominika Bura. Zawodniczka ta wywalczyła dwa srebrne medale – jeden w wyścigu na 200 m stylem dowolnym a drugi w wyścigu na 200 m stylem klasycznym, oraz medal brązowy w wyścigu na 100 m stylem klasycznym.

• Numer: 11 (748)
  • Data wydania: 17.03.15