Szermierz Górnika Radlin wicemistrzem kraju

10.02.2015 00:00 red

SZERMIERKA – Mistrzostwa Polski Juniorów

Ze srebrnym medalem wracają zawodnicy Towarzystwa Szermierzy Górnik Radlin z Mistrzostw Polski Juniorów w szpadzie, rozegranych we Wrocławiu. Wicemistrzostwo Polski Juniorów wywalczył Daniel Marcol, podopieczny trenera Krzysztofa Urbańskiego. W stawce 103 najlepszych  zawodników z całej Polski szpadzista z Radlina musiał uznać tylko wyższość Bartosza Staszulonka z Piasta Gliwice. Daniel Marcol jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 4 w Radlinie oraz Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie a obecnie jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku.

Bardzo dobrze wypali również pozostali zawodnicy Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”. W czołowej ósemce zawodników znaleźli się: Paulina Ptaszyńska, która zajęła 8. miejsce w indywidualnym turnieju szpadzistek oraz Bartłomiej Cichaczewski, który wywalczył 7. miejsce w turnieju indywidualnym szpadzistów.

Przynależność do krajowej czołówki potwierdziła drużyna szpadzistów, która w stawce 21 zespołów zajęła 4. miejsce. Radlinianie walczyli w składzie: Daniel Marcol, Bartłomiej Cichaczewski, Tomasz Smoleń oraz Sebastian Hauder. Trenerami zawodników są: Krzysztof Urbański i Andrzej Mnich.

• Numer: 6 (743)
  • Data wydania: 10.02.15