Olimpia zastopowana w Głuchołazach

10.02.2015 00:00 red

KOSZYKÓWKA – II liga kobiet

Przerwana passa koszykarek Olimpii Wodzisław. Po trzech kolejnych zwycięstwach tym razem wodzisławianki uległy na wyjeździe Chrobremu Basket Głuchołazy.

Spotkanie w Głuchołazach było pojedynkiem o drugie miejsce. Obie drużyny miały bowiem przed meczem taką samą ilość punktów. Lepiej rozpoczęły pojedynek koszykarki Olimpii. Co prawda przegrywały już 8:2, ale pierwszą kwartę zakończyły prowadzeniem 13:16. Po drugiej kwarcie prowadzenie „urosło” o kolejne trzy punkty i na przerwie wodzisławianki prowadziły 27:33. Wydawało się, że Olimpia jest na dobrej drodze by kontynuować tegoroczną passę zwycięstw, tym bardziej, że po kilku minutach trzeciej kwarty wodzisławianki prowadziły nawet 8 punktami. Wtedy jednak drużynie przytrafił się opłakany w skutkach przestój, w trakcie którego rywalki zdobyły aż 15 punktów, a Olimpia raptem 4. Na początku czwartej odsłony gry wodzisławianki z nawiązką odrobiły straty i ponownie wyszły na prowadzenie, co prawda minimalne, ale wydawało się, że sytuacja jest opanowana. Nic z tego. Ostatnie 5 minut meczu należało bowiem do gospodyń, które na kilkadziesiąt sekund przed końcem wyszły na prowadzenie 58:56. Piłkę miały wodzisławianki, niestety popełniły błąd w ataku. Rywalki skutecznie skontrowały, a w samej końcówce trafiły jeszcze rzuty osobiste i wygrały 64:56.

Kolejne spotkanie Olimpia Wodzisław rozegra 21 lutego w Wodzisławiu. Rywalem będzie ekipa MLKS-u Rzeszów. Początek spotkania o godz. 16.00 w hali Gimnazjum nr 2.

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy - Olimpia Wodzisław 64:56
(13:16, 14:17, 21:12, 16:11)

• Numer: 6 (743)
  • Data wydania: 10.02.15