Koszykarki na piątkę

04.11.2014 00:00 red

KOSZYKÓWKA – Eliminacje Mistrzostw Polski KU-16

Koszykarki Olimpii Wodzisław Śląski, rozgrywające mecze rundy eliminacyjnej do Mistrzostw Polski Kadetek KU-16  odniosły swoje piąte zwycięstwo w rozgrywkach. 28 października rozbiły MOSM Tychy, zwyciężając 90:48.

Już po 9 minutach gry wodzisławianki osiągnęły dwudziestopunktowe prowadzenie. W kolejnych kwartach, mimo że na boisku pojawiły się rezerwowe, drużyna Olimpii nie zwalniała tempa. Kontrataki wyprowadzane po dobrej grze w obronie kończone celnymi rzutami kolejnych zawodniczek oraz dobra dyspozycja w rzutach z dystansu powodowały, że  przewaga Olimpii

systematycznie wzrastała. Najskuteczniejszymi zawodniczkami drużyny Olimpii w meczu były Katarzyna Pawlik – zdobywczyni 20 punktów oraz Wiktoria Grzegorzek, która zanotowała 18 punktów i Laura Cichy – 14 punktów. Debiutantka Marta Weisman, w swoim pierwszym oficjalnym meczu zdobyła 10 punktów.

Kolejne spotkanie podopieczne Grzegorza Korzenia rozegrają w Katowicach, a we własnej hali młode Wodzisławianki zobaczyć będzie można 18 listopada o godzinie 18.00 w meczu przeciwko drużynie GUKS Lipowa-MKS Żywiec .

Olimpia Wodzisław Śląski - MOSM Tychy 90:42
(24:6, 24:13, 24:10, 18:13)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Pawlik 20, Grzegorzek 18, L. Cichy 14, Weisman 10, M. Cichy 8, Stobiecka 8, Nielaba 4, Lamczyk 4, Ceglarek 2, Wojtek 2. Trener Grzegorz Korzeń

• Numer: 44 (729)
  • Data wydania: 04.11.14