Radlińscy siatkarze przegrali z Czechowicami

21.10.2014 00:00 red

SIATKÓWKA - II liga

W swoim trzecim spotkaniu obecnego sezonu drugiej ligi drużyna SK JSW KOKS Radlin uległa we własnej hali zespołowi Winner Czechowice Dziedzice 1:3. – To był żenujący mecz w naszym wykonaniu – szczerze podsumował Marek Przybysz, trener radlińskiej ekipy.

Beniaminek drugiej ligi sezon rozpoczął bardzo obiecująco. Podopieczni trenera Przybysza w dwóch spotkaniach urwali po punkcie faworytom rozgrywek z Tychów oraz Rybnika. W minioną sobotę siatkarze SK JSW KOKS Radlin zmierzyli się przed własną publicznością z Winnerem Czechowice-Dziedzice, a więc zespołem, z którym śmiało można było powalczyć o zwycięstwo. Niestety trzeba przyznać, że gospodarze zagrali po prostu źle i zasłużenie schodzili z parkietu jako pokonani. W pierwszym secie miejscowi odskoczyli rywalom na kilka punktów, ale w końcówce dali się dogonić i ostatecznie przegrali na przewagi. Druga partia była dużo lepsza w wykonaniu radlinian, którzy pewnie zwyciężyli do 19. Niestety wysokiej dyspozycji nie udało się utrzymać w secie trzecim, który na swoją korzyść 25 do 21 rozstrzygnęli zawodnicy z Czechowic-Dziedzic. Czwarta odsłona meczu to spora przewaga gospodarzy, którzy byli na najlepszej drodze, aby doprowadzić do tie-breaka. Niestety, w decydujących momentach zawodnicy trenera Marka Przybysza roztrwonili kilkupunktową zaliczkę i choć wygraną partię mieli już na wyciągnięcie ręki, to ostatecznie przez statyczną grę i liczne błędy dali się dogonić rywalom, by chwilę później zakończyć porażką całe spotkanie. – Przegraliśmy dzisiaj dwa wygrane sety. W pierwszym kilka razy uciekliśmy na kilka punktów, a mimo to nie daliśmy rady zwyciężyć. A to co zrobiliśmy w czwartej partii, to był majstersztyk. Nie wiem czy ktoś potrafi to powtórzyć. To był żenujący mecz w naszym wykonaniu. Powiem więcej. W zeszłym sezonie nie zagraliśmy ani jednego takiego słabego meczu w trzeciej lidze. Wypada nam tylko przeprosić kibiców, że musieli coś takiego oglądać – grzmiał po spotkaniu trener Marek Przybysz. Dodajmy, że po trzech rozegranych meczach zespół SK JSW KOKS Radlin ma na swoim koncie 2 punkty.