Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Na wstępie

22.07.2014 00:00 adam

Tomasz Raudner

Redaktor naczelny

Nowin Wodzisławskich

Niezależnie od tego, co Grzegorz Syska miał na myśli wysyłając sms prezydentowi, to słowa o nieszczęściach chodzących parami połączone z prośbą o zastanowienie się i głęboką rozwagę przed podjęciem jakichkolwiek kolejnych działań można było odczytać jako groźbę. Swoją drogą prezydent Mieczysław Kieca musiał dopiec swojemu podwładnemu, skoro ten odpowiedział dosadnym esemesem. Ciekaw jestem, czym to się skończy? Czy rzeczywiście Grzegorz Syska przyciśnięty do muru zdradzi co nieco kulis działania mieszkaniówki, które, jak mniemam, postawią prezydenta w niekorzystnym świetle? Pozostaje czekać i śledzić sytuację.

Drodzy Czytelnicy, na stronach gminnych polecam artykuł o braku ośrodka kultury w Marklowicach. Jest to jedyna gmina w powiecie bez jakiejkolwiek placówki kulturalnej. Pytamy władze gminy, dlaczego tak się dzieje. Nie sądzę, żeby nie było odbiorców kultury wśród marklowiczan. Wiem, że kultura nie potrzebą pierwszego, ani drugiego rzędu. I wiem, że wiąże się z wydatkami, ale akurat pieniędzy w Marklowicach nie brakuje. Z publikowanego przez nas zestawienia dochodów samorządów wynika, że Marklowice są jedną z bogatszych gmin w Polsce.

  • Numer: 29 (714)
  • Data wydania: 22.07.14
Czytaj e-gazetę