Gimnastycy z Radlina mistrzami kraju

17.06.2014 00:00 red

GIMNASTYKA Mistrzostwa Polski

Dawid Węglarz i Bartosz Czaja z Klubu Gimnastycznego Radlin zostali mistrzami Polski w gimnastyce sportowej. W Białej Podlaskiej, gdzie odbyły się zawody zabłysnął również ich klubowy kolega Piotr Wieczorek, który wywalczył brązowy medal.

Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn trwały od 30 maja do 1 czerwca i zakończyły się ogromnym sukcesem radlinian. Mistrzem Polski w wieloboju gimnastycznym juniorów starszych do lat 17 został Dawid Węglarz, który dorzucił jeszcze trzy medale wywalczone w pojedynczych konkurencjach. Oprócz złotego medalu w wieloboju gimnastycznym, zdobył złoty medal w ćwiczeniach na poręczach oraz srebrny w ćwiczeniach na kółkach i brązowy na koniu z łękami. Mistrzem kraju został również niespełna 18-letni Bartosz Czaja, który rywalizował w kategorii młodzieżowca do lat 21. Oprócz złotego medalu w wieloboju gimnastycznym zdobył także złoty medal w ćwiczeniach na drążku oraz srebrny w ćwiczeniach na koniu z łękami. Trzeci z radlinian Piotr Wieczorek zdobył brązowy medal w wieloboju w kategorii juniorów do lat 17. Do tego dołożył  złoty medal w ćwiczeniach na kółkach, srebrny na koniu z łękami i ćwiczeniach wolnych. Najmłodszy z zawodników KG Radlin 15-letni Dawid Niżnik zajął 10. miejsce w wieloboju gimnastycznym w kategorii juniora do lat 17 oraz 7. miejsce w finale ćwiczeń wolnych i 8. miejsce w ćwiczeniach na koniu z łękami i drążku.

Multimedaliści mistrzostw Polski Klubu Gimnastycznego Radlin są podopiecznymi Leszka Blanika, natomiast trenerem Dawida Niżnika jest Damian Kepmny.