Wodzisławscy gimnazjaliści awansowali do wielkiego finału

13.05.2014 00:00 red

PIŁKA NOŻNA Coca-Cola Cup 2014

Duży sukces odnieśli chłopcy Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu awansując do Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014 w Gdyni. Młodzi piłkarze zwyciężyli w finale wojewódzkim 11 maja w Katowicach. Z nieco mniejszym powodzeniem w turnieju startowały ich koleżanki z G 2, które zajęły miejsce tuż za podium.

Chłopcy z Wodzisławia pokonali w wojewódzkim finale drużynę G 1 w Jastrzębiu Zdroju 4:3. Podium uzupełnili gimnazjaliści z Zabrza. Mistrzowie zdobyli też obydwie nagrody indywidualne: królem strzelców został Łukasz Krakowczyk, a za najlepszego golkipera uznano Marka Krawczyka. Wodzisławskie dziewczęta musiały uznać wyższość rywalek z Kochanowic, Istebnej i Pietrowic Wielkich. Finał w Katowicach był czwartym z serii szesnastu finałów wojewódzkich Coca-Cola Cup 2014. Na boisku Ośrodka Sportowego Kolejarz spotkały się najlepsze spośród 308 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju w województwie śląskim. Zwycięzcy finału w Katowicach już 14 czerwca zmierzą się z rówieśnikami z całej Polski, walcząc o mistrzowski tytuł i wyjazd na obóz szkoleniowy do Rzymu, gdzie triumfatorzy Coca-Cola Cup będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii.