Rekordowa frekwencja na Biegu Wielkanocnym z Jajami

22.04.2014 00:00 red

BIEGI PRZEŁAJOWE

91 zawodników wzięło udział 13 kwietnia w rekreacyjnej imprezie sportowej w Krostoszowicach. Fani biegania i nordic walking po raz kolejny spotkali się na obiekcie Interu Krostoszowice by wspólnie przebiec bądź przejść 5 km a następnie wystartować w wyjątkowym biegu z jajami. - Na zawody przyjechały całe rodziny, zaskoczyła znaczna ilość najmłodszych zawodników w wieku kilku lat. Pojawiła się także spora grupa przebierańców - opowiada Ireneusz Stachowski, jeden z organizatorów. Punktualnie o godz 11.00 wystartowano do biegu i chodu na 5 km. Część uczestników, zwłaszcza zawodnicy KS Forma potraktowali bieg jak klubowy trening dyktując mocne tempo. Pozostała grupa uczestników potraktowała zawody jako miłą niedzielną przebieżkę. W południe wystartował bieg główny z jajami na dystansie 1,2 km (najmłodsi pokonali równoległą trasę o długości 200 m). Każdy z zawodników otrzymał po 2 kurze jaja do rąk i pokonał z nimi niełatwą trasę. Wśród mężczyzn czołowe lokaty zajęli Marcin Hałas, Mateusz Dębowski, Mariusz Wyszkoń, wśród kobiet Sonia Molitor, Hanna Król, Aleksandra Trocińska. W kategorii chłopców bieg wygrał Konrad Rduch przed Tobiaszem Lerch i Mikołajem Knopkiem. W kategorii dziewczynek pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Barnat, drugie Dominika Kajzerek a trzecie Dominika Stokłosa. Na przyszłą edycję biegu w 2015 r. wójt Godowa Mariusz Adamczyk obiecał patelnię. Zawody zakończą się smażeniem wielkiej jajecznicy dla zawodników z jajek wykorzystanych w biegu. Organizatorami zawodów byli Klub Sportowy Forma Wodzisław Śląski, gmina Godów, Inter Krostoszowice, Kryta Pływalnia Wilchwy – Wodzisław Śląski.