Najpierw mały szok, potem wielka radość

22.04.2014 00:00 red

WODZISŁAW 18-letni Daniel Mazurek, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu zdobył I miejsce w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Konkurs odbył się  w dniach od 10 do 12 kwietnia w Lublinie.

Do finału centralnego zakwalifikowało się 82 uczniów z 44 techników budowlanych z całego kraju. Do wykonania mieli trzyczęściowy egzamin pisemny. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczno-konstrukcyjne, technologiczne i projektowe. – Po każdym kolejnym etapie egzaminacyjnym byłem zadowolony z dobrej passy – mówi Daniel Mazurek. – Choć pewności co do zdobycia miejsca na podium nie było. Kiedy okazało się, że zdobyłem pierwsze miejsce przeżyłem mały szok, a potem była już wielka radość.

Wśród 19 laureatów olimpiady znalazło się w sumie 5 uczniów Zespołu Szkół  Technicznych w Wodzisławiu, którzy przygotowywali się pod kierunkiem Tomasza Wardengi. I tak  na drugim miejscu uplasował się Adrian Katryniok, na VII – Paweł Pieczka, miejsce XII zajął Kamil Bugla, zaś XIV Dawid Milimąka. Tytuł finalisty zdobyła Angelika Rutkowska. Oprócz zwycięstw indywidualnych, drużyna z Wodzisławia zdobyła także I miejsce w rankingu szkół zawodowych, otrzymując puchar ministra infrastruktury i rozwoju.

Organizatorem olimpiady był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.