Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

Miraż obsypany złotem

08.04.2014 00:00 red

Osiem medali, w tym trzy złote i trzy srebrne przywiózł z Krajowych Mistrzostw International Dance Organization wodzisławski zespół Miraż. Tancerze zdobyli także liczne nominacje do tegorocznych mistrzostw świata i Europy.

WODZISŁAW W niedzielę wieczorem wrócił z mistrzostw Polski w Kielcach do domu zespół Miraż. Wyjazd udany, potwierdzający miejsce Mirażu w krajowej czołówce. Już pierwszego dnia mistrzostw duży sukces osiągnęła grupa dzieci do lat 11, która  zajęła 4. miejsce w jazz dance i wytańczyła wicemistrzostwo Polski w show dance z formacją Kominek. Tuż za podium uplasowała się mini formacja seniorów uzyskując nominację do mistrzostw Europy. Swoją klasę potwierdziła grupa dzieci do lat 11, które z mini formacją Jazz Dance zdobyły brąz. Drugiego dnia Martyna Musiolik zajęła 6. miejsce w kategorii show dance 16+. W najsilniej obsadzonej kategorii jazz dance solo (16+), gdzie startowało aż 116 solistek, Iza Rosmus zajęła czwarte miejsce. Wydawało się, że ukoronowaniem drugiego dnia będzie mistrzostwo Polski Emilii Sopyły wśród solistek w grupie wiekowej do 11 lat, ale okazało się, że mirażowe dzieciaki stać na jeszcze więcej. Duety Show Dance zajęły dwa najwyższe stopnie podium - Emilia Sopyła w  parze z Małgorzatą Cebulą dołożyły kolejne złoto dla Mirażu, a tuż za nimi uplasowały się ich koleżanki – Marta Mołdrzyk i Zuzanna Halfar – mówi Patryk Swoboda ze Stowarzyszenia Sympatyków Zespołu Tanecznego Miraż.

Ostatniego dnia duet Show Dance juniorów, Anna Szebesta i Iza Rosmus, zajął piąte miejsce. W kolejnym występie Iza Rosmus zdobyła brązowy medal w kategorii solo show dance juniorów. Kolejne srebro dla Mirażu dołożyła mini formacja Show Dance dzieci. Z kolei złoto wywalczyła mini formacja Show Dance juniorów.