Najlepsi pingpongiści Wodzisławia wyłonieni

01.04.2014 00:00 red

30 marca w niedzielę odbył się trzeci i ostatni turniej XXIV Grand Prix Wodzisławia Śląskiego w tenisie stołowym.

W kategorii do lat 15 dominował Krzysztof Marciniec z Wodzisławia, który wygrał wszystkie trzy turnieje i bezapelacyjnie zajął 1. miejsce w swojej kategorii. Kolejne miejsca zajęli Michał Toman, Monika Kasperkiewicz i Patryk Rucki.  W kategorii do 40 lat zwyciężył Wojciech Wajda z Pszowa, ale w klasyfikacji generalnej Grand Prix po trzech turniejach najlepszy okazał się Piotr Sasyków z Gliwic, przed Grzegorzem Marcińcem, Wojciechem Wajdą i Izabelą Marciniec. Najbardziej zacięte pojedynki rozegrane zostały w kategorii 41-60 lat oraz kategorii open. W obu tryumfował Bogusław Balawajder z Wodzisławia, reprezentujący klub LKS Gwiazda Seger Skrzyszów, który tym samym został najlepszym zawodnikiem XXIV Grand Prix Wodzisławia.  Dwukrotnie pokonał Romana Wiżę z Kolejarza Gliwice. Miejsca 3 i 4 w kategorii do 60 lat zajęli Marek Kaczorek i Jacek Balawajder. W kategorii open obaj panowie zamienili się miejscami.

W kategorii powyżej 60 lat zwyciężył Zbigniew Siódmok z Bojanowa przed Andrzejem Matczakiem z Radlina. Na kolejnych miejscach Jerzy Wrzód i Wojciech Kaptur.

Impreza została zorganizowana przez Klub TKKF Relaks pod patronatem Prezydenta Miasta Mieczysława Kiecy.

• Numer: 13 (698)
  • Data wydania: 01.04.14