imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

Półfinał mistrzostw Polski dla Zorzy Wodzisław

25.03.2014 00:00 red

SIATKÓWKA – Rozgrywki młodziczek

Młodziczki Zorzy Wodzisław wywalczyły awans do półfinałów mistrzostw kraju w siatkówce! Sukces osiągnęły dzięki dobrej postawie na turnieju ćwierćfinałowym, który 15 i 16 marca został rozegrany we Wrocławiu.

W turnieju wzięło udział 6 ekip.W pierwszym dniu rywalizacja przebiegała w dwóch grupach. Zorza została przydzielona do grupy A, obok Impel Gwardii Wrocław i MMKS-u Kędzierzyn Koźle. Wodzisławianki swoje pierwsze spotkanie rozegrały z gospodyniami turnieju. Zorza przegrała po tie-breaku 1:2 (17:25, 25:23, 6:15). W drugim meczu Zorza walczyła więc o zajęcie drugiego miejsca w podgrupie, które dawało prawo do gry o awans do półfinału Mistrzostw Polski. Trzeba było pokonać MMKS Kędzierzyn-Koźle. Podopieczne trenerów Andrzeja Brzezinki i Andrzeja Szruby od pierwszych piłek ostro zabrały się do pracy i w ekspresowym tempie rozgromiły przeciwniczki 25:8. W drugiej odsłonie przeciwniczki stawiły dużo większy opór i wodzisławianki musiały się mocno napracować, żeby rozstrzygnąć tą partię na swoja korzyść. Ostatecznie Zorza wygrała 2:0 (25:8, 25:20). Tym samym Zorza zapewniła sobie drugie miejsce w grupie. Żeby awansować do krajowych półfinałów musiała wygrać jeszcze jeden mecz. Rywalem była drużyna Dargfilu Tomaszów Mazowiecki, która wygrała rozgrywki w podgrupie B.

W mecz lepiej weszły wodzisławianki, które od początku seta systematycznie powiększały przewagę i wygrała 25:15. W partii drugiej zawodniczki z Tomaszowa Mazowieckiego postawiły wszystko na jedną kartę i praktycznie od początku prowadziły 2-3 punktami. Siatkarki Zorzy dogoniły rywalki przy stanie 19:19, ale ostatecznie set padł łupem przeciwniczek, które wygrały 25:23. O awansie do turnieju półfinałowego zdecydować miał zatem tie-break. Od połowy tego seta przewagę zaczęły zyskiwać wodzisławianki, które ostatecznie pokonały rywalki 15:11, wygrywając całe spotkanie 2:1.

Turnieju półfinałowy Mistrzostw Polski rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 5 i 6 kwietnia. Przeciwniczkami Zorzy będą UKS SMS Warszawa - wicemistrz Mazowsza; UKS Sparta Volleyball Kraków - mistrz Małopolski i UKS Olimp Bartoszyce – zdobywca trzeciego miejsca miejsce w województwie warmińsko-mazurskim.

Skład Zorzy: Babińska (kapitan), Szymura, Rak, Kościelniak, Walczak, Kołodziej, Dopieralska, Brawańska, Papszun, Dziwisz, Kowalczyk, Szymańska, Swaczyna, Mularska.

Zorza Wodzisław - Impel Gwardia Wrocław 1:2
(17:25, 25:23, 6:15)

MMKS Kędzierzyn Koźle – Zorza Wodzisław 0:2
(8:25, 20:25)

Zorza Wodzisław - Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2:1
(25:15, 23:25, 15:11)

• Numer: 12 (697)