Judocy zdobyli dwa medale Pucharu Czech

25.02.2014 00:00 red

JUDO - Dwójka Rydułtowy

Międzynarodowe zawody Pucharu Czech w judo okazały się szczęśliwe dla zawodników Dwójki Rydułtowy. Podopieczni trenera Jana Mańki przywieźli stamtąd dwa medale.

Zawody zostały rozegrane w dniach 15 i 16 lutego w czeskiej Ostrawie. Do rywalizacji przystąpiło tam aż 897 zawodników z Czech, Polski, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Austrii i Bułgarii. W tym międzynarodowym towarzystwie  zawodach znajdowali się również zawodnicy UKS Dwójka Rydułtowy. Sięgnęli po dwa medale.  Walcząca w kategorii wagowej do 28 kg Paulina Leks zdobyła złoty medal. Z kolei Jakub Suponik, który zmagał się w kategorii wagowej do 50 kg zdobył medal brązowy. Piąte miejsce w kategorii do 32 kg zajęła jeszcze Edyta Szpilska. Bez sukcesów medalowych wystartowali w Czechach jeszcze dwaj inni zawodnicy – Maciej Urbańczyk i Jakub Wawrzynczak. - W tak silnie obsadzonych zawodach są to spore sukcesy, za które zawodnikom należą się gratulacje – podkreśla Jan Mańka, trener zawodników.

• Numer: 8 (693)
  • Data wydania: 25.02.14