Brązowy Daniel i drużyna Górnika Radlin

11.02.2014 00:00 red

SZERMIERKA

Z dwoma brązowymi medalami wrócili zawodnicy Towarzystwa Szermierzy Górnik Radlin z rozegranych w Gliwicach Mistrzostw Polski Juniorów.

W turnieju indywidualnym wystartowało 89 szpadzistów. Świetnie spisał się 17-letni Daniel Marcol, który zajął 3. miejsce i zdobył brązowy medal. W pojedynku o wejście do ćwierćfinału  pokonał swojego kolegę klubowego Mateusza Roka 13:12. W walce ćwierćfinałowej pokonał Macieja Golca z Kolejarza Wrocław 15:14. W półfinale spotkał się z późniejszym mistrzem Polski Piotrem Kapałą z Kosyniera Gliwice. Zawodnik z Gliwic okazał się lepszy od naszego zawodnika o jedno trafienie zwyciężając  15:14

Również brązowy medal wywalczyła drużyna szpadzistów Górnika Radlin, która wystąpiła w składzie: Mateusz Rok, Marek Zabawa, Daniel Marcol i Tomasz Smoleń. W ćwierćfinałowym meczu radlinianie pokonali zespół RMKS Rybnik 45:32 W spotkaniu półfinałowym zmierzyli się z zawodnikami Klubu Szermierczego Szpada Wrocław. Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu lepszy okazał się zespół z Wrocławia, który pokonał naszych zawodników zaledwie jednym trafieniem 40:39. W meczu o brązowy medal zwyciężyli inny zespół z Wrocławia, drużynę Kolejarza 45:37. Trenerami zawodników Górnika są Krzysztof Urbański Andrzej Mnich.

• Numer: 6 (691)
  • Data wydania: 11.02.14