Olimpia pomęczyła się z outsiderem

14.01.2014 00:00 red

KOSZYKÓWKA – Rozgrywki o wejście do I ligi kobiet

Zwycięstwem rozpoczęły nowy rok kalendarzowy seniorki Olimpii Wodzisław, rywalizujące w rozgrywkach o wejście do I ligi koszykówki kobiet. W rozegranym w 4 stycznia we własnej hali meczu podopieczne trenera Grzegorza Korzenia pokonały najsłabszą drużynę rozgrywek ISSiR Start Wisła 48:38.

W pierwszych dwóch kwartach meczu kibice zebrani w hali Gimnazjum nr 2 obserwowali wyrównane spotkanie, w którym, głównie za sprawą słabej skuteczności żadna z drużyn nie zdołała wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Zawodziły wodzisławianki, które są drużyną znaczne wyżej notowaną od Startu, który zajmuje ostatnie miejsce i w tych rozgrywkach jeszcze nie wygrał.

Pobudka w trzeciej kwarcie

Dopiero w piątej minucie trzeciej kwarty przy stanie 25:25 sytuacja zaczęła zmieniać się na korzyść gospodyń. Po dwóch celnych rzutach osobistych wykonywanych przez Aleksandrę Lewoń-Sczansny, wodzisławianki zaskoczyły drużynę z Wisły fragmentem agresywnej gry w obronie na całym boisku i przechwyciły kolejno dwie piłki, co pozwoliło zdobyć 4 łatwe punkty i w efekcie wyjść na 6-punktowe prowadzenie. W końcówce tej części gry, głównie za sprawą rozgrywającej bardzo dobre spotkanie Wioletty Walochy, wodzisławianki powiększyły jeszcze swoją przewagę do 8 punktów. Początek czwartej kwarty należał do wiślanek, które zdobyły 4 punkty, ale dzięki szybkiej odpowiedzi wodzisławianek przewaga Olimpii znowu wzrosła do 10 punktów i jasne było, że spotkanie zakończy się zwycięstwem drużyny z Wodzisławia. Obecnie Olimpia zajmuje w tabeli 4. pozycję. Wygrała 6 z 10 spotkań i ma na koncie 16 punktów, tracąc do lidera – Korony Politechniki Krakowskiej 6 oczek.

Porażka w zaległym meczu

W sobotę 11 stycznia wodzisławianki rozegrały we własnej hali zaległe spotkanie 3 kolejki rozgrywek z Wisłą Kraków. Spotkanie miało niezwykle wyrównany przebieg i po czterech kwartach na tablicy wyników widniał remis 46:46. Niestety dogrywkę wygrały przyjezdne 10:12 i cały mecz 56:58.

Skład Olimpii w meczu ze Startem Wisła: Lewoń-Sczansny 15, J. Sobota 10, Walocha 9, Opiatowska 6, Oskwarek 4, A. Wiertelak 2, Moskwa 2, Tatarczyk 0, Ż. Wiertelak 0, Mikołajewska 0, Karwot, Cywka 0.

ŻKK Olimpia Wodzisław - ISSIR Start Wisła 38:48 (12:12, 11:10, 17:10, 8:6)

Mecz zaległy

ŻKK Olimpia Wodzisław – Wisła Kraków 56:58 (12:10, 10:13, 11:11, 13:12, d. 10:12)

• Numer: 2 (687)
  • Data wydania: 14.01.14