Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Powstanie kopalniany kwartet?

14.01.2014 00:00 red

Radny pyta, czy powstanie zespolona, 4-ruchowa kopalnia z KWK Marcel i KWK Rydułtowy-Anna w składzie?

PSZÓW Okazuje się, że połączenie KWK Rydułtowy-Anna i KWK Marcel to nie jedyny możliwy scenariusz dla tych zakładów. Tak przynajmniej wynika z dyskusji, którą przeprowadzili pszowscy radni podczas grudniowej sesji. - To plotka czy potwierdzone informacje z Kompanii Węglowej, że może powstać jedna wielka, zespolona, 4-ruchowa kopalnia z KWK Marcel, KWK Rydułtowy-Anna, KWK Jankowice i KWK Chwałowice w składzie? - pytał radny Paweł Kołodziej. Dodał, że taka nowina dotarła do niego od osób z jednego z organów spółki, który zajmuje się restrukturyzacją.

Temat do analizy

Przewodniczący rady, Paweł Kowol przyznał, że również słyszał o takiej możliwości. - Na jednym ze spotkań z prezesem Kompanii Węglowej jako strona społeczna usłyszałem, że może powrócić temat kopalni zespolonej. Również podczas spotkania samorządowców z przedstawicielami Kompanii pytałem, czy to realne? Udzielono mi odpowiedzi, że jeśli dyrektorzy nie porozumieją się między sobą, to ten temat może być analizowany. Natomiast na dziś to tylko hasło i żadnych konkretów nie poznaliśmy - poinformował przewodniczący rady.

Projekt do projektu

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Zbigniewa Madeja, rzecznika prasowego Kompanii Węglowej. - Na razie nie ma tematu. To są wyłącznie projekty do projektu. Trudno mówić o czymś, co jest tylko na papierze, w formie projektu, a nie ma charakteru dokumentu, który miałby być wdrażany. Trwają rozmowy ze związkowcami. Żadne decyzje nie zapadły - podkreśla rzecznik.

(mas)

  • Numer: 2 (687)
  • Data wydania: 14.01.14