Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Na wstępie

07.01.2014 00:00 red

Tomasz Raudner - Redaktor naczelny Nowin Wodzisławskich

Zbliża się 22. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przy okazji wzmaga się chór krytyków Jerzego Owsiaka. Może to nowa moda, może za długo ten pozytywnie zakręcony rockandrollowiec był głaskany. Jak zwykle też nie braknie narzekań, że przecież sprzęt medyczny powinno kupować państwo. A ja się pytam - to po co w takim wypadku organizować koncerty charytatywne, jak np. zbliżający się koncert na rzecz Klaudii Dragi? Po co Szlachetna Paczka? Przecież państwo powinno zapewnić Klaudii terapię. Przecież państwo powinno dbać o potrzebujących, dawać pracę, żeby szlachetnych paczek nikt nie potrzebował. Powinno, ale tego nie robi, przynajmniej nie w takim zakresie. Powiem więcej - nie tylko Polska nie robi. Bogatsze kraje nie dają rady wspierać wszystkich i zawsze. Dlatego mnożą się fundacje, akcje charytatywne. My w Polsce jeszcze odstajemy z dobroczynnością. A wracając do Owsiaka. Tuż przed świętami z jednej z warszawskich klinik wrócił do domu z mamą miesięczny syn przyjaciela mojego redakcyjnego kolegi. Chłopczyk przeszedł dwie skomplikowane operacje. Udały się. Lekarze operowali używając sprzętu z WOŚP. Dlatego kiedy podejdzie do nas wolontariusz z puszką wrzućmy parę złotych.

Zgodnie z zapowiedzią w „Nowinach Wodzisławskich” podsumowujemy miniony rok. Działo się sporo. Społecznie, ekonomicznie, kulturalnie, kryminalnie, sportowo. Zatem i lektura, mam taką nadzieję, będzie ciekawa. Drodzy Czytelnicy, pominęliśmy wzmianki o odejściu znanych osób. Pamiętamy o nich, a na łamach tygodnika wspomnieliśmy o nich przy okazji Wszystkich Świętych. Uważam, że był to bardziej stosowny moment.

  • Numer: 1 (686)
  • Data wydania: 07.01.14