Połomscy strażacy najszybsi

24.09.2013 00:00 red

MSZANA

Strażacy z Połomi okazali się najlepszymi podczas gminnych zawodów pożarniczych. Zawody sztafetowe zajęły im 72 sekundy, zaś ćwiczenia bojowe – 58 sekund. Tym samym wygrali w gminnych zawodach sportowo–pożarniczych, jakie 15 września odbyły się na boisku „Startu” Mszana.

W rywalizacji wzięły udział jednostki OSP z Mszany, Połomi i Gogołowej. Seniorzy zmagali się w sztafecie oraz ćwiczeniach bojowych. Drugie miejsce zajęła OSP Mszana (sztafeta – 73 s., ćwiczenie bojowe – 69 s.), trzecie – drużyna z Gogołowej (sztafeta – 75 s., ćwiczenie bojowe – 71 s.). Startująca jako jedyna w kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych grupa dziewczyn z Mszany osiągnęła czas: w sztafecie – 92 s., ćwiczenie bojowe – 118 s.

– Pod względem organizacji i dyscypliny strażacy spisali się na medal, trochę gorzej było z wynikami, bo te na pewno mogły być lepsze. Drużyny będą nad tym pracować – mówi Marek Liśnikowski, komendant Zarządu Gminnego OSP w Mszanie.