13.08.2013 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Klasa okręgowa

W pierwszej kolejce rozgrywek klasy okręgowej z dużą uwagą śledziliśmy występy beniaminków, reprezentujących powiat wodzisławski. Drużyny Gwiazdy Skrzyszów i Unii Turza zainkasowały po trzy punkty.

Gwiazda rozbiła Naprzód

Najbardziej chyba zaskoczyła wszystkich postawa Gwiazdy, która rozbiła na własnym boisku doświadczony Naprzód Czyżowice. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 po bramkach Mirosława Stabli, Bartosza Hudka i dwóch trafieniach Grzegorza Porwoła. – Przed spotkaniem wzięlibyśmy w ciemno każdy wynik oprócz porażki. Pewnie takiego okazałego zwycięstwa nikt się nie spodziewał, bo przecież wiosną Naprzód był jedną z najlepszych drużyn w okręgówce. To nie tak, że Czyżowice były tak słabe. To myśmy zagrali dobrze i potrafiliśmy wykorzystać swoje sytuacje – podkreśla Tomasz Dróżdż, trener Gwiazdy.

Unia skuteczniejsza od Polonii

Swoje spotkanie wygrała również Unia Turza, która pokonała u siebie 2:1 Polonię Łaziska. Początek należał do gości, którzy jednak nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze spisującego się w bramce Unii Łukasza Strzeleckiego. Zmarnowane szanse zemściły się między 25. a 30. minutą, kiedy gospodarze zdobyli dwa gole – najpierw z rzutu karnego trafił Paweł Kulczyk, a chwilę później podwyższył Mirosław Pawlusiński. Kontaktowego gola w 65. minucie głową zdobył Andrzej Koczwara, ale to było wszystko na co tego dnia pozwolili Polonii gospodarze. Warto zauważyć, że w zespole Unii zadebiutował Bartłomiej Sikorski, który 3 lata temu biegał po boiskach I ligi.

Gołkowice nie odpaliły

Trzecie z beniaminków KS Gołkowice mierzył się w sobotę ze spadkowiczem z IV ligi Polonią Marklowice. Wydawało się, że gospodarze (mecz był rozgrywany w Godowie) wzmocnieni przed sezonem wartościowymi piłkarzami m.in. z III ligi (Bąkowski, Bober) łatwo poradzą sobie z przeżywającą kłopoty organizacyjne Polonią. Nic z tego. Goście skutecznie się bronili i mecz  zakończył się bezbramkowym remisem.

• Numer: 33 (666)
  • Data wydania: 13.08.13