imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

Bernard Oślizło mistrzem kraju. Sukces debla

02.07.2013 00:00 red

TENIS STOŁOWY – Mistrzostwa Polski weteranów

Zawodnik Gwiazdy Skrzyszów Bernard Oślizło zdobył tytuł Mistrza Polski Weteranów w tenisie stołowym w kategorii 65-69 lat. Zawody rozgrywane były od 14 do 16 czerwca w Krakowie.

Oślizło, który kolekcjonuje kolejne tytuły mistrzowskie i wicemistrzowskie w swoich kategoriach wiekowych musiał wspiąć się na szczyty swoich umiejętności, by przywieźć z Krakowa złoty medal. Finał wygrał 3:2 po bardzo zaciętym pojedynku. W decydującym piątym secie przegrywał już ze swoim rywalem Puu Arne z Krakowa 1:5, w końcówce tego seta zagrał jednak bardzo odważnie, kończąc atakami próby rywala i wygrał partię 12:10. W tej samej kategorii wiekowej 18. miejsce zajął Wojciech Kaptur z Relaksu Wodzisław.

I właśnie para Oślizło-Kaptur wywalczyła brązowy medal w deblu w kategorii 65-69 lat. Wodzisławsko-skrzyszowska para w 1/8 finału pokonała 3:1 parę Zygmunt Dzięgielewski z Gdańska i Zbigniew Okołotowicz z Boguszowa-Gorce. Z kolei w 1/4 finału sprostali wyżej notowanym w klasyfikacji Leonowi Pawlakowi z Ośnicy i Janowi Markiewiczowi z Warszawy, pokonując ich pewnie 3:0. Niestety w  półfinale musieli uznać wyższość przyszłych mistrzów Franciszka Dulkowskiego z Grudziądza i Eugeniusza Góreckiego z Gdańska, przegrywając z nimi 1:3.

Oprócz Wojciecha Kaptura w Krakowie wystąpiło jeszcze trzech innych zawodników z Wodzisławia. Marek Kaczorek w kategorii 50-59 lat uplasował się w przedziale miejsc 9-12. W kategorii 60-64 lata Jerzy Wrzód został sklasyfikowany na 18. miejscu. Bardzo dobrze spisał się najstarszy w tym towarzystwie Antoni Szwab, który był blisko wywalczenia medalu w kategorii 70-74 lata. Bez porażki wygrał swoją grupę, pokonując m.in. faworyta do złotego medalu Ryszarda Banaszkiewicza z Brzegu Dolnego. Niestety w decydującej fazie rozgrywek przegrał dwie kolejne gry i zakończył udział w mistrzostwach na miejscach 5-6. – Nie wytrzymał napięcia i atmosfery mistrzostw – skomentował jego klubowy kolega Wojciech Kaptur.

• Numer: 27 (660)
  • Data wydania: 02.07.13