Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Dni Pszowa z Hunterem i gradem

11.06.2013 00:00 red

W sobotę i niedzielę trwały XVIII Dni Pszowa. Gwiazdą był rockowy zespół Hunter.

Finałem wydarzeń pierwszego dnia XVIII Dni Pszowa był koncert rockowego zespołu Hunter. Grupa wystąpiła w nieco odmiennej odsłonie – razem z klasycznym chórem „Kantata”. – Po koncercie spotkałem się z pozytywnymi opiniami na jego temat, wiele osób mówiło o nim jako o niezapomnianym wydarzeniu. Odbiór był żywiołowy. I słuchacze i sam zespół byli zadowoleni. Grupa podeszła do sprawy profesjonalnie. Ale zdaję sobie sprawę, że negatywne komentarze o koncercie również będą, chociaż oficjalnie do mnie nie dotarły – podkreśla burmistrz Pszowa, Marek Hawel.

W sobotę na scenie wystąpił też kompozytor oraz wokalista Damian Holecki. – Zależało nam na różnorodności, żeby każdy znalazł coś dla siebie – mówi o doborze artystów burmistrz Hawel.

Niedziela upłynęła głównie pod znakiem imprez sportowych i śląskiej biesiady, którą zakłóciła gwałtowna burza. – Z gradem i silnym wiatrem. Trochę zalało sprzęt, więc była krótka przerwa. Część ludzi niestety uciekła do domu – mówi burmistrz Hawel.

Można było posłuchać zespołu „Avocado” – występującego na żywo, a capella, złożonego wyłącznie z 5 męskich głosów. Grupa ta znalazła się w gronie finalistów pierwszej edycji programu X Factor.

  • Numer: 24 (657)
  • Data wydania: 11.06.13