Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

Polonia jedną nogą w okręgówce

04.06.2013 00:00 OQL

W minionej kolejce Polonia Marklowice przegrała na wyjeździe 1:4 z Nadwiślanem Góra. O wiele donioślejsze skutki ma jednak czwartkowa klęska Polonii z GTS Bojszowy. Na własnym stadionie marklowiczanie polegli aż 0:4 i praktycznie przekreślili swojej szanse na utrzymanie się w gronie IV-ligowców.

GTS wyprzedzał Polonię raptem o jeden punkt. Gdyby to drużyna z Marklowic wygrała to przeskoczyłaby swoich oponentów i jeszcze mogłaby mieć nadzieję na utrzymanie. Po sobotniej , spodziewanej porażce na boisku lidera są one iluzoryczne. Do rozegrania zostało co prawda jeszcze  5 kolejek, ale nie bardzo widać z kim miałaby Polonia punktować skoro na swoim boisku otrzymała srogie „baty” od GTS–u. Nadzieja podobno umiera jednak ostatnia, chociaż problemy z zebraniem składu zwiastują, że w Marklowicach raczej już pogodzono się z losem. Do Góry marklowiczanie pojechali bowiem w bardzo okrojonym składzie – raptem w 11 zawodników. Do przerwy trzymali się dzielnie. „Pękli” tuż po przerwie. Dopiero w 82. minucie, kiedy Polonia przegrywała już 0:3 kontaktowego gola zdobył Mazur. Bramka ta niczego nie mogła już gościom dać, tym bardziej, że Nadwiślan podkreślił w 90. minucie swoją wygraną czwartą bramką.

• Numer: 23 (656)
  • Data wydania: 04.06.13