Młodzi siatkarze z Radlina obronili tytuł

28.05.2013 00:00 red

SIATKÓWKA – Finał Mistrzostw Śląska w minisiatkówce

Siatkarze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie zostali mistrzami Śląska w minipiłce siatkowej chłopców. Turniej, który odbył się 22 maja w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie rozegrany został w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego.

Wśród czterech najlepszych szkół znalazły się SP nr 2 z Chełma Śląskiego, SP nr 6 z Pyskowic, SP nr 9 z Będzina i gospodarz turnieju czyli SSP nr 2 z Radlina. W pierwszym meczu spotkali się ze sobą gospodarze z zawodnikami z Będzina. Wygrali młodzi siatkarze z Radlina, którzy pewnie pokonali swoich rówieśników 2:0 w setach i to oni awansowali do ścisłego finału. Pokonanym została walka o brązowy medal. W drugim meczu o wejście do finału o wyłonieniu zwycięzcy musiał zadecydować tie-break. W decydującym secie lepsi okazali się uczniowie ze szkoły w Pyskowicach i to oni cieszyli się z awansu do finału. W meczu o 3. miejsce lepsza okazała się drużyna z Będzina wygrywając 2:0 i zdobywając tym samym brązowy medal. W finale kolejny dobry mecz rozegrała drużyna z Radlina pewnie pokonując swoich rywali z Pyskowic 2:0. Tym samym obroniła ona tytuł zdobyty przed rokiem i reprezentować będzie województwo śląskie w Mistrzostwach Polski, na których przed rokiem zajęli na 6. miejsce.

• Numer: 22 (655)
  • Data wydania: 28.05.13