Wodzisław ma czołowych kijkarzy w kraju

14.05.2013 00:00 red

NORDIC WALKING – Mistrzostwa Polski

4 maja w Polanicy-Zdroju odbyły się V Mistrzostwa Polski w Nordic Walkin, organizowane przez Polską Federację Nordic Walking. Przeszło 300 zawodników rywalizowało na trzech dystansach: 5 km, 10 km i 20 km. Wśród nich 10 kijkarzy Formy Wodzisław oraz niezrzeszonych, startujących w cyklu Korona Śląski IG Nordic Walking Wodzisław.

Łącznie przywieźli oni z mistrzostw 6 medali (2 złote i 4 srebrne). Na dystansie 20 km srebrne medale wywalczyli Robert Zostawa w kategorii M18 (17. miejsce open) oraz Stanisław Gembalczyk M40 (6. miejsce open). Blisko szczęścia był też Jarosław Oślizło – w kategorii M30 zajął 4. miejsce.

Na krótszym, bo 10-kilometrowym dystansie żniwo medalowe było bardziej okazałe i złożyły się na nie 4 medale. Dwa z nich były koloru złotego, a zdobyli je Mirosław Kuczok w kategorii M40 (2. miejsce open), Janusz Magiera w kategorii M50 (1. miejsce open). Z kolei srebrne krążki wywalczyli: Dawid Kuczok w kategorii M18 (9. miejsce open), Zenon Sznajder w kategorii  M60 (17. miejsce open). O podium otarł się Ireneusz Stachowski, który w kategorii M30 zajął 4. miejsce (11. miejsce open). Dobry rezultat zanotowała też Barbara Kowalczyk-Stachowska, która ukończyła rywalizację na 6. pozycji w kategorii K40 (21. miejsce open). Dodajmy jeszcze, że na dystansie 5 km startowała  Teresa Sznajder, która w kategorii K55 zajęła 9. pozycję (63. miejsce open).

• Numer: 20 (653)
  • Data wydania: 14.05.13