Medalowe żniwa „Dwójki” Rydułtowy

07.05.2013 00:00 red

Sporym sukcesem zakończyły się występy zawodników „Dwójki” Rydułtowy na Międzynarodowym Turnieju Judo, który odbył się 20 kwietnia w czeskiej Opawie, oraz na rozegranym tydzień później Międzynarodowym Turnieju Grand Prix w Mysłowicach. W obu tych imprezach podopieczni trenera Jana Mańki wywalczyli aż 22 medale.

W Opawie tych krążków zdobyli 9. W swoich kategoriach zwyciężali: Wojciech Koziołek (34 kg) oraz Jakub Wawrzynczak (42 kg). Srebrne krążki wywalczyli: Tomasz Gwóźdź (+46 kg), Jagoda Żydek (48 kg), Daria Norek (40 kg) i Paulina Leks (28 kg). Z kolei medale brązowe wywalczyli: Agata Konieczny (48 kg), Edyta Szpilska (28 kg) i Bartosz Naczyński (30 kg).

Jeszcze większe żniwo medalowe udało się osiągnąć zawodnikom „Dwójki” w Mysłowicach, skąd przywieźli aż 13 medali. Złote krążki wywalczyli: Jagoda Żydek (48 kg), Bartosz Naczyński (30 kg), Igor Graniczka (36 kg), Jakub Mocarski (33 kg), Maksymilian Hoszycki (21 kg) i Cyprian Moczydłowski (+51 kg). Po srebrne krążki sięgnęli: Tomasz Gwóźdź (+48 kg), Jakub Wawrzynczak (42 kg), Paulina Leks (27 kg), Agata Konieczny (48 kg) i  Dawid Ryszewski (39 kg). Brązowe krążki przywieźli z Mysłowic: Wojciech Koziołek (33 kg) i Marcin Łyczko (36 kg). Miejsce 5. na tych zawodach wywalczył Maciej Urbańczyk (39 kg).

• Numer: 19 (652)
  • Data wydania: 07.05.13