23.04.2013 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Klasa A, podokręg Rybnik

Górnik Boguszowice – Start Mszana 0:4
Bramki: Grabiec, samobójcza, Muszyński, Dzierżęga

Start Mszana pokonał na wyjeździe 4:0 Górnika Boguszowice. Podopieczni trenera Mariana Piechaczka na początku rundy wiosennej imponują strzelecką formą. Przed tygodniem też wygrali 4:0.

Kanonadę rozpoczął Artur Grabiec, który w 5. minucie idealnie przymierzył z rzutu wolnego, umieszczając piłkę w okienku bramki Górnika. W 25. minucie Mszana podwyższyła na 2:0. Mateusz Skomro uderzył mocno z rzutu rożnego, piłka nabiła jednego z piłkarzy Górnika i wpadła do bramki. Jeszcze przed przerwą gola zdobyli gospodarze, ale nie został on uznany, bo strzelec znajdował się na pozycji spalonej. W drugiej połowie na 3:0 trafił Janusz Muszyński, wykorzystując dogranie Łukasza Adamczyka. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Karol Dzierżęga, którego prostopadłym podaniem obsłużył Łukasz Florek. – Cieszy mnie, że stworzyliśmy tyle dogodnych sytuacji, że można było te cztery bramki strzelić. Z drugiej strony nie ustrzegliśmy się błędów w obronie. Dobrze spisał się nasz bramkarz, który uratował nas przed stratą goli – mówi Marian Piechaczek, trener Startu.

• Numer: 17 (650)
  • Data wydania: 23.04.13