Gimnastycy z Radlina zdobyli 8 medali

23.04.2013 00:00 red

GIMNASTYKA SPORTOWA – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

12 i 13 kwietnia w Nysie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w gimnastyce sportowej chłopców w kategorii wiekowej do lat 8 i 10. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Klubu Gimnastycznego Radlin, którzy zwyciężali w obu kategoriach wiekowych.

W klasie młodzieżowej do lat 10 złoty medal zdobył 9–letni Fabian Suchodolski, zajmując również 1 miejsce w finale ćwiczeń na poręczach i 3 miejsce w ćwiczeniach na kółkach. Jego starszy o rok kolega Kacper Wierzba zajął w wieloboju 3 miejsce, zdobywając również 1 miejsca w ćwiczeniach wolnych i ćwiczeniach na drążku. Pozostali zawodnicy również nie zawiedli. Wiktor Pawlak był ósmy w wieloboju gimnastycznym oraz drugi w ćwiczeniach na kółkach. Zajął też 5 miejsce w ćwiczeniach wolnych. Paweł Priebe zajął 11 miejsce w wieloboju gimnastycznym oraz 4 miejsce na kółkach i 6 miejsce w ćwiczeniach wolnych. Jakub Przygoda zajął 16 miejsce w wieloboju oraz 7 miejsce na drążku i 8 w ćwiczeniach wolnych. Bartosz Kubica zajął 31 miejsce w wieloboju gimnastycznym. Dwunastu najlepszych zawodników wieloboju zakwalifikowało się do finałów Ogólnopolskich Mistrzostw Młodzików, które odbędą się jesienią w Bydgoszczy. KG Radlin reprezentować będą Fabian Suchodolski, Kacper Wierzba, Wiktor Pawlak i Paweł Priebe.

Z kolei zawody w klasie młodzika do lat 8 zdominował 8–letni Maksymiliana Granieczny, który zdobył złoty medal w wieloboju gimnastycznym. Oskar Jędrzejewski zajął 7 miejsce, a Miłosz Łucki 9 miejsce w wieloboju. Rozgrywki kończyły się na szczeblu Międzywojewódzkim i były przeprowadzone tylko w wieloboju gimnastycznym.

Łącznie zawodnicy KG Radlin  zdobyli 8 medali, w tym 5 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe.