Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Maraton uśmiechu i nie tylko

07.02.2012 00:00 przy

MSZANA W Mszanie i Połomi o zagospodarowanie dzieciom czasu ferii zadbały Wiejskie Ośrodki Kultury i Rekreacji.

W WOKiR–ze w Połomi zorganizowano już m.in. maraton uśmiechu z konkursem na najlepszy żart, konkursy plastyczne i turniej gry w piłkarzyki, a także konkurs projektowania strojów. Próby muzyczne ma tu także grupa dziewcząt z zespołu „Sche”.  Codziennie do WOKiR–u przychodzi ok. 30 dzieci. W Mszanie, gdzie z ferii korzysta ok. 60 uczniów, można np. pograć w ping–ponga, piłkarzyki, do dyspozycji jest sala komputerowa i stół do bilarda. Dzieci obejrzały już także przedstawienie teatralne w wykonaniu krakowskiej grupy „ART–RE”. W Gogołowej na dzieci czeka świetlica środowiskowa oferująca m.in. konkursy zręcznościowe, quizy edukacyjne czy gry sportowe. W Marklowicach ferie odbywają się w szkołach. Są tam organizowane zabawy sportowe, konkursy plastyczne, bajkowe poranki, czy warsztaty kulinarne. Do dyspozycji jest również lodowisko na Tropikalnej Wyspie.

(abs)

Debora Drescher
12 lat, Połomia

Przychodzę tu, bo nie chcę spędzać ferii przed telewizorem. Najbardziej cieszę się na konkurs, w którym będziemy projektować ekologiczne stroje. W tym celu przygotowałam już sobie bibułę i korek.

Anna Polok
12 lat, Połomia

Przychodzę tu codziennie na pięć godzin. Najbardziej lubię, gdy wszyscy robimy coś wspólnie, na przykład kiedy rysujemy coś razem, tak jak ostatnio komiks o zimie. Poza tym należę też do grupy muzycznej i uczestniczę w próbach zespołu.

Jakub Bassek
8 lat, Połomia

O feriach w WOKiR–ze przeczytałem na stronce internetowej i postanowiłem codziennie przychodzić tu na zajęcia. Nie chcę nigdzie jeździć w czasie ferii, bo tu jest najlepiej. Komputer w domu już mi się znudził.

  • Numer: 6 (587)
  • Data wydania: 07.02.12