Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

W bibliotece na sportowo

07.02.2012 00:00 przy

WODZISŁAW W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w pierwszym tygodniu ferii zajęcia przebiegały pod dyktando zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Dzieci zajęły się głównie reprezentacjami grupy A, czyli Polski, Rosji, Grecji i Czech. Z balonów i papieru wykonały piłki, namalowały stadion i przygotowały reprezentacyjne koszulki oraz stroje kibica. Maluchy musiały się wykazać ponadto wiedzą na temat przeciwników naszej reprezentacji. – Pytania dotyczyły zagadnień podstawowych, jak chociażby największych miast Rosji czy Grecji – mówi Urszula Dziura z wodzisławskiej biblioteki. Nie zabrakło także akcentów kulinarnych. Dzieci miały okazję spróbować potraw charakterystycznych dla danego kraju. Były greckie oliwki i cacyki, polski miód i czeska sałatka rybna. – Nieco problemu mieliśmy z Rosją. Ostatecznie przygotowałyśmy chleb ze smalcem i kiszone ogórki – uśmiecha się pani Urszula.

W drugim dniu ferii zajęcia przeniosły się do działu muzycznego biblioteki.

(red)

Ewa Prietz, 12 lat

Najważniejsze, że jest dobra zabawą a tutaj mamy taka zagwarantowaną. Podobają mi się te pomysły z Euro 2012.

Małgosia Stankiewicz, 9 lat

Przychodzę tutaj sama. Moje rodzeństwo ma trochę inne  zainteresowania. Oczywiście lubię zajęcia plastyczne, ale także chętnie czytam.

Adam Gardian, 7 lat

Interesuję się piłką nożną i jak się okazuje także w bibliotece mogę się wielu rzeczy na ten temat dowiedzieć. Fajnie, o to chodzi.

  • Numer: 6 (587)
  • Data wydania: 07.02.12