Młode siatkarki Zorzy skuteczne na Festiwalu Siatkówki

15.03.2011 00:00 red
Udany występ zanotowały młode siatkarki Zorzy Wodzisław w Festiwalu Siatkówki dziewcząt 2011, który odbył się 6 marca w Czeladzi.

Podopieczne trenera Mariusza Lechowicza dzielnie walczyły w kategoriach klas czwartych i młodszych, piątych, szóstych oraz młodziczek. Turniej trwał cztery dni, w każdym z nich grał inny rocznik zawodniczek. Łącznie w zawodach uczestniczyło około 400 dziewcząt z całego województwa śląskiego.

W czołówce

Reprezentantki Zorzy uplasowały się na czołowych lokatach w każdej z kategorii wiekowych. W kategorii klas IV-tych 5 miejsce zdobyły Dominika Murarska i Alicja Chrapek, przegrywając jedynie z mistrzyniami i wicemistrzyniami turnieju, łącznie w ich grupie startowało 38 drużyn, a dziewczęta rozegrały 14 bardzo ciężkich spotkań. W kategorii klas V-tych Katarzyna Szymańska, Izabela Sikorka, Anita Buchta i Wiktoria Studnik zajęły I miejsce i zdobyły złote medale, wygrywając z czołówką śląskich zespołów. W kategorii klas VI Zorzę reprezentowały Monika Jordan, Elżbieta Szczygieł, Anita Buchta i Karolina Marchewka. Po bardzo zaciętych 14 spotkaniach, w finale przegrały na przewagi 23:25, zdobywając II miejsce i srebrne medale.

Na medal

W kategorii młodziczek turniej miał również udany przebieg dla wodzisławskich siatkarek. Po sobotnich bardzo ciężkich zmaganiach w Mistrzostwach Śląska o Puchar Tauron Polska Energia, młodziczki rozegrały w Czeladzi bardzo dobre zawody, przegrywając jedynie ze starszymi koleżankami z Borowna mecz o złoty medal, zajmując ostatecznie 2 miejsce.