Z najsłabszymi przegrały, a lidera pokonały

15.03.2011 00:00 art
Młodziczki Zorzy powalczą o piąte miejsce na Śląsku.

W sobotę 5 marca młodziczki Zorzy Wodzisław wzięły udział w trzecim turnieju tzw. małego finału Mistrzostw Śląska o Puchar Turon Polska Energia. W grupie z Olimpią Katowice, UKS-em Krzanowice i Victorią Lubliniec wodzisławianki rywalizują o 5 miejsce na Śląsku w tej kategorii wiekowej.

Porażka z Victorią

Turniej w Katowicach okazał się dla Zorzy niezbyt udany. Początek spotkania z Victorią Lubliniec nie zapowiadał przegranej, bo to wodzisławianki wygrały pierwszego seta. Niestety kolejne 2 partie należały do rywalek i to one wygrały 2:1 (22:25, 25:17, 15:7). Taki wynik był zaskoczeniem, bo Victoria odniosła dopiero pierwsze zwycięstwo.  W drugim wodzisławianki zagrały nieco lepiej, chociaż zaczęły pierwszego seta od porażki, to jednak pokonały Olimpię Katowice 2:1 (20:25, 25:23, 15:7).

Rozstrzygnięcie w Wodzisławiu

Po trzech turniejach Zorza zajmuje z 7 punktami 2 miejsce w grupie, tracąc 2 oczka do Olimpii Katowice, która rozegrała już wszystkie swoje spotkania i na pewno nie obroni pozycji lidera. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną w ostatnim turnieju, który odbędzie się w sobotę 19 marca w Zespole Szkół nr 3 w Wodzisławiu. Początek rozgrywek o godzinie 10.00. Ostatnie 2 spotkania podopieczne Mariusza Lechowicza zagrają z UKS-em Krzanowice (obecnie 6 punktów) i Victorią Lubliniec (5 punktów).

• Numer: 11 (540)
  • Data wydania: 15.03.11