Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Odkrywają internet po pięćdziesiątce

15.03.2011 00:00 tora
Ogromnym zainteresowaniem wśród ludzi w wieku 50 lat i więcej cieszyły się zajęcia „Pomyszkuj w bibliotece”.

Przedsięwzięcie zorganizowano 1, 3 i 4 marca w Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy. Zajęcia odbywały się w ramach międzynarodowej akcji Tydzień z Internetem 2011. Frekwencja okazała się tak wielka, że biblioteka mimo ukończenia akcji planuje na stałe wprowadzić do harmonogramu indywidualne zajęcia z internetem dla pokolenia 50+. – Zajęcia będą odbywać się co czwartek – mówi Barbara Laszczyńska, dyrektor biblioteki.

Założyłam sobie konto

Do książnicy przychodziły nawet osoby po siedemdziesiątce. Niejednokrotnie o internecie wiedziały tyle, że jest. Tutaj przy pomocy Henryka Konopka, informatyka z biblioteki, odkrywały tajniki ogólnoświatowej sieci. – Mam córkę dobrze znającą internet, która jak coś potrzebowałam, to wolała sama szybko zrobić, niż mi wytłumaczyć. A ja chciałam się nauczyć. Przez internet mogę się komunikować z całym światem. Założyłam sobie konto na Naszej Klasie i mogę pooglądać zdjęcia z dawnych lat szkolnych – opowiada Krystyna Szewczyk, mieszkanka Rydułtów.

Widać postępy

Zainteresowani ćwiczyli w trzech blokach tematycznych: koncert życzeń, poradnia zdrowia i „rozmowa? – bezcenna, czyli jak skorzystać z komunikatora internetowego”. – Widać postępy u osób, które przychodziły kolejny raz. Ćwiczyły w domach – mówi Henryk Konopek.

Udział w akcji to konkretne korzyści również dla biblioteki. Jeśli do 31 marca biblioteka przekaże opis spotkania ze zdjęciami, otrzyma certyfikat. Dodatkowo będzie mogła wygrać cenne nagrody jak sprzęt multimedialny i zestawy podręczników.

(tora)

  • Numer: 11 (540)
  • Data wydania: 15.03.11