Siłacz z Rydułtów wywalczył w Czechach srebro i brąz

08.03.2011 00:00 art
ARMWRESTLING Adrian i Denis Klapcowie z Rydułtów reprezentowali Polskę w międzynarodowym Junior Visegrad Grand Prix 2011, które odbyło się 26 lutego w czeskim mieście Zidlochovice.

W zawodach wystartowało w sumie 105 zawodników do 21 lat. Polskę reprezentowało 13 siłaczy, którzy zdobyli 11 medali. Dwa z nich przywiózł z Czech Adrian Klapec, młodszy z rydułtowskich siłaczy. 18–letni zawodnik udanie bowiem wystartował w kategorii do 80 kg. W zapasach na prawą rękę wywalczył medal srebrny, jedyną walkę przegrywając dopiero w finale z zawodnikiem gospodarzy. Z kolei w siłowaniu na lewą rękę zdobył medal brązowy. To jego spory sukces tym bardziej, że rywale byli od Adriana starsi o 2–3 lata, co w tej dyscyplinie sportu i na tym poziomie wiekowym ma spore znacznie.

Nieco gorzej tym razem poszło w zawodach Denisowi, który jest starszym bratem Adriana. Startujący w kategorii do 75 kg zawodnik wrócił z imprezy bez medalu, zajmując ostatecznie 5 miejsce w zapasach na prawą rękę. Obecnie bracia przygotowują się Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów, które odbędą się w Nisku 2 i 3 kwietnia.

• Numer: 10 (539)
  • Data wydania: 08.03.11