Już sam awans był sukcesem

22.06.2010 00:00 art
SPORT SZKOLNY  Dwunaste miejsce reprezentacji G3 z Wodzisławia w finale wojewódzkim zawodów lekkoatletycznych.
Po raz pierwszy męska reprezentacja Gimnazjum nr 3 w Wodzisławiu wystartowała w wojewódzkim finale szkolnych zawodów lekkoatletycznych, który odbył się pod koniec maja w Częstochowie. Tam drużyna prowadzona przez Krzysztofa Skorupę spisała się więcej niż poprawnie, zajmując 12 miejsce w całym województwie. – Aby awansować do finałów musieliśmy pokonać kilka szczebli. Najpierw wygraliśmy zawody w mieście, później w powiecie, w rejonie. Po drodze pokonaliśmy wiele szkół, które współpracują z klubami lekkoatletycznymi. Już sam awans na poziom wojewódzki jest dla nas sporym sukcesem – podkreśla Krzysztof Skorupa, opiekun ekipy z Gimnazjum nr 3.

Indywidualnie na 12 miejsce w województwie zapracowali Kacper Grzonka, Dawid Dzierżęga i Sebastian Półgęsek w biegu na 100 metrów; Krzysztof Krzyżko, Kamil Smal i Dawid Nowara w  biegu na 300 metrów; Paweł Kazimierczak, Dawid Gojny i Tomasz Kulka w biegu na 1000 metrów; Karol Rek, Krzysztof Marek i Adam Turkiewicz w skoku w dal oraz Michał Sandecki i Robert Surma w pchnięciu kulą. Spośród nich najlepszy indywidualny wynik osiągnął Kacper Grzonka, który w swojej konkurencji zajął miejsce VII.

• Numer: 25 (502)
  • Data wydania: 22.06.10