Gospodarze nie dali plamy

04.05.2010 00:00 art
TENIS STOŁOWY Turniej z okazji 15-lecia Pszowa.
Tenisiści stołowi MUKS Jedynka Pszów zdominowali turniej tenisa stołowego amatorów i weteranów, który odbył się 25 kwietnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 z okazji „15-lecia Samorządności Miasta Pszów”.  Rozgrywki toczyły się w kategoriach wiekowych do 45 lat, powyżej 45 lat i open. Turniej stał na najwyższym amatorskim poziomie.

Wyniki

W kategorii open zwyciężył Mirosław Lewczuk ze Świętochłowic, który w finale pokonał Szymona Święcickiego z Jedynki Pszów. W meczu o trzecie miejsce Bogusław Balwajder (Jedynka Pszów) wygrał z Patrykiem Mrozkiem z Borucina. W kategorii do 45 lat zwyciężył Szymon Święcicki (Jedynka Pszów), który w finale pokonał klubowego kolegę Jacka Balawajdera. W meczu o trzecie miejsce Bogusław Balwajder nie sprostał Kamilowi Pióreckiemu z Kuźni Rybnik. Zwycięstwo w kategorii powyżej 45 lat odniósł Mirosław Lewczuk (Świętochłowice), który pokonał w finale Leszka Górkę (Jedynka Pszów). Mecz o trzecie miejsce był wewnętrzną sprawą zawodników Rogoźny Żory. Krzysztof Badowski pokonał swojego klubowego kolegę Kazimierza Rybaka.

Cieszy dobra postawa

Turniej stał na wysokim poziomie. Cieszy nas, że tak dobrze spisali się zawodnicy naszego klubu, którzy zdominowali kategorię do 45 lat, a w pozostałych też dzielnie powalczyli – mówi Leszek Górka, zawodnik Jedynki Pszów. Organizatorem zawodów był Urząd Miasta Pszów, zaś jego burmistrz roztoczył nad imprezą patronat honorowy.

• Numer: 18 (495)
  • Data wydania: 04.05.10