Gimnastycy z Radlina u siebie nie zawiedli

04.05.2010 00:00 art
GIMNASTYKA  Zawodnicy z Radlina zdobyli 22 medale.
Udanie dla młodych gimnastyków z Klubu Gimnastycznego Radlin zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów do lat 13,15 i 18, które rozegrane zostały 24 kwietnia w Radlinie. W zawodach wystartowało 10 gimnastyków i prawie każdy z nich zdobył medal.

Najmłodsi wzięli wszystko

Najliczniej radliński klub reprezentowali najmłodsi zawodnicy, startujący w klasie III. Oni też zdominowali rywalizację w swojej klasie. W wieloboju 1 miejsce zajął Piotr Wieczorek, który wyprzedził swoich klubowych kolegów – Dawida Węglarza i Piotra Śliwę. Tuż za podium na miejscu 4 uplasował się Marcin Pierchała. Dawid Niżnik zajął miejsce 9. Również w pojedynczych konkurencjach radzili sobie wyśmienicie. Wieczorek zdobył złote medale w ćwiczeniach wolnych oraz na koniu z łękami, Pierchała zdobył złoto w skoku przez konia oraz na drążku, zaś Śliwa był najlepszy na poręczach.

Inni także okupowali podium

W klasie II do lat 15 klub z Radlina reprezentowali Piotr Chodyko i Bartosz Czaja. Nieco lepiej spisał się Czaja, który w wieloboju zdobył medal brązowy. Chodyko zajął miejsce 4, przy czym mógł się również cieszyć z pojedynczego zwycięstwa w ćwiczeniach na kółkach.

W najstarszej klasie I do lat 18 w wieloboju bardzo dobrze spisał się Damian Kempy, który zdobył medal srebrny. Jego klubowy kolega Jakub Grela zajął miejsce 4. Obaj odnieśli po jednym zwycięstwie w konkurencjach indywidualnych – Kempny na drążku, Grela w ćwiczeniach na kółkach.

Grad medali

W sumie radlinianie zdobyli na zawodach 22 medale – 9 złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe. – Cieszymy się z tak udanego występu. Tym bardziej, że było to przetarcie przed finałami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, na których wystąpi siedmiu naszych zawodników – powiedział po zawodach Ludwik Blanik, prezes KG Radlin.

• Numer: 18 (495)
  • Data wydania: 04.05.10