Najstarszy zawodnik miał 80 lat

06.04.2010 00:00 art
TENIS STOŁOWY Kilkunastu zawodników wzięło udział w turnieju tenisa stołowego, który odbył się 20 marca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych oraz w kategorii open i open-Radlin.

Wśród pań zwyciężyła Teresa Zlezarczyk, na pozostałych stopniach podium uplasowały się odpowiednio Agata Kopta i Jarosława Mańka. W kategorii wiekowej mężczyzn do lat 39 zwyciężył Zenon Niedźwiecki, który w finale pokonał Szymona Kluczka. Trzecie miejsce zajął  Dominik Derbis, najmłodszy bo zaledwie 10-letni uczestnik turnieju. W kategorii wiekowej do lat 59 lat zwyciężył Jacek Balawejder, który w finale pokonał Andrzeja Matczaka, trzeci był Stanisław Malcher. W kategorii powyżej 60 lat najlepiej spisywał się Antoni Szwab, który pokonał Wojciech Kaptura, trzecie miejsce zajął Edward Żukiewicz. W kategorii open zwyciężył Marcin Święcicki, drugi Bogusław Balawejder, trzeci był Szymon Święcicki. Z kolei kategorię open – Radlin zdominował Dariusz Kubin, drugi był Andrzej Matczak, trzeci Edward Żukiewicz.  Najstarszym zawodnikiem turnieju był 80-letni Jan Roskosz.

• Numer: 14 (491)
  • Data wydania: 06.04.10