Wyrównana tylko pierwsza kwarta

23.03.2010 00:00 art
Porażka Olimpii w meczu na szczycie.
Niewiele do powiedzenia miały młodziczki starsze Olimpii Wodzisław w potyczce UKS SP 27 Katowice. Mecz lidera z wodzisławiankami zajmującymi przed spotkaniem trzecie miejsce śmiało można by nazwać spotkaniem na szczycie. Niestety pojedynek ten miał wyjątkowo jednostronny przebieg i zakończył się wygraną przyjezdnych 62:38. Tylko w pierwszej kwarcie gra miała wyrównany przebieg. Obie drużyny grały uważnie w obronie i żadna nie potrafiła rywalowi odskoczyć na kilka punktów. W drugiej kwarcie przyjezdne wybił z głowy gospodyniom marzenia o korzystnym rezultacie. Rywalki Olimpii zagrały wysokim pressingiem, z którym wodzisławianki nijak nie potrafiły sobie poradzić. Jedynie w ostatniej kwarcie, kiedy wynik potyczki był już przesądzony, rywalki nieco zluzowały. Mimo porażki Olimpia utrzymała 3 miejsce w ligowej tabeli i jest już prawie pewna awansu do Mistrzostw Polski. Do końca rozgrywek zostały jeszcze dwa spotkania i jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego to wodzisławianki 7-9 maja rozegrają ćwierćfinały MP.

• Numer: 12 (489)
  • Data wydania: 23.03.10