Biegacz z Bełsznicy otarł się o podium

23.03.2010 00:00 art
BIEGI Przełaje na Balatonie
Prawie stu zawodników wzięło udział w biegu krosowym o „Błękitną Wstęgę Balatonu”. Trasa biegu wiodła leśnymi duktami wokół kąpieliska na Balatonie.

Panie miały do pokonania 6 km, panowie 9 km. W kategorii open wśród pań zwyciężyła Antonina Behnke, zawodniczka UKS 14 Zabrze. Na drugim miejscu linię mety przebiegła Barbara Janczak, zawodniczka z Żor, jako trzecia na mecie zameldowała się Dagmara Banach z MOSiR-u Jastrzębie. Jedyna reprezentantka powiatu wodzisławskiego Magdalena Krzyżak z Wodzisławia, reprezentująca klub TKKF Mors zajęła 10 miejsce, tracąc do zwyciężczyni prawie 6 minut.

Wśród panów zwyciężył Wojciech Baczyński z Pszczyny. Drugi na mecie zameldował się Wojciech Gajewski z UKS 14 Zabrze. Na podium stanął jeszcze Jerzy Zawierucha z Jastrzębia, zawodnik klubu Montrail CW-X Team. Bardzo dobry rezultat zanotował Szymon Szyminek z Bełsznicy. Reprezentant klubu SMS–MKS Victoria Racibórz, spisał się najlepiej spośród zawodników powiatu wodzisławskiego i zajął bardzo dobre 4 miejsce. Jednocześnie w swojej kategorii wiekowej M20 zajął miejsce 2. Na pochwałę zasługuje również wynik Janusza Magiery, zawodnika Formy Wodzisław, który na mecie zameldował się z 11 czasem. Magiera wypadł rewelacyjnie w kategorii wiekowej M40, w której zajął 2 miejsce. W tej samej kategorii wiekowej 4 miejsce zajął inny reprezentant Formy Adam Koloska (16 miejsce w open). W sumie Forma wystawiła do biegu aż 11 swoich zawodników, a to oznacza, że była najliczniej reprezentowanym klubem na Balatonie.

• Numer: 12 (489)
  • Data wydania: 23.03.10