Królowa Eliza i król Bartek rządzili w Knurowie

23.03.2010 00:00 red
PŁYWANIE Dwójka młodych pływaków Górnika Radlin zdominowała Mistrzostwa Śląska.
Dwóch zawodników Górnika Radlin całkowicie zdominowało Mistrzostwa Śląska dzieci 10–letnich, które odbyły się 13 marca w Knurowie. Eliza Kowalska i Bartosz Sawicki zdobyli w sumie aż 8 medali, w tym 7 złotych! – Konkurencja była bardzo wyrównana, a mimo to nasi młodzi pływacy wypadli naprawdę znakomicie – chwalił młodych zawodników Wojciech Szulc, ich klubowy trener.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Eliza Kowalska, która zwyciężyła na 50 m stylem klasycznym, na 100 m stylem klasycznym, na 100 m stylem zmiennym, a ponadto zajęła 2 miejsce w wyścigu na 50 m stylem motylkowym. Jej klubowy kolega, znany m.in. z dobrych wyników w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Wodzisławia w pływaniu Bartosz Sawicki, zdobył 4 złote medale. Po kolei wygrał w konkurencjach 50 m motylkiem, 100 m motylkiem, oraz 200 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym. W klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika pozwoliło mu to zająć 2 miejsce.

Najmłodsi pływacy Górnika Radlin to podopieczni trenerów Jacka Kulińskiego i Wojciecha Szulca. Kolejnym ich celem sportowym jest dobre przygotowanie się do rozgrywanych pod koniec maja Korespondencyjnych Mistrzostw Polski 10–latków.