Pod Krakowem bili się o medale

16.03.2010 00:00 art
SZTUKI WALKI Medale zawodników Oktagona.
Sześciu zawodników rybnickiego klubu Oktagon zdobyło medale na XIV edycji Ligi Brazylijskiego Ju–Jitsu, która odbyła się 6 marca w Skale pod Krakowem. Juniorzy przywieźli połowę medali, zdobytych przez ekipę Oktagona. Michał Pacuła z Radlina zdobył medal srebrny w kategorii do 79 kg. – To ogromny sukces tego 16–letniego zawodnika, bo ju–jitsu trenuje on zaledwie od 5 miesięcy – podkreśla Grzegorz Mandzyn, opiekun wodzisławskiej sekcji Oktagona. Z kolei Szymon Sanecznik z Pszowa zdobył medal brązowy w kategorii + 79 kg. Medal brązowy zdobył również Dawid Kareta z Cieszyna.

Chłopak z Mszany otarł się o złoto

Równie dobrze spisali się seniorzy. Najlepiej wypadł Karol Salamon z Mszany. Walczył w dywizji niebieskich pasów, w kategorii do 64 kg. Filigranowy zawodnik miał szansę nawet na złoto, ale w finał przegrał minimalnie na punkty i musiał zadowolić się medalem srebrnym. Brazylijskie ju–jitsu trenuje od 5 lat. Ostatni medal to jeden z jego większych sukcesów. W Skale stoczył trzy walki. – Pierwszą zakończyłem szybko przez poddanie rywala. Drugą o wejście do finału wygrałem na punkty. Niestety w finale zabrakło mi nieco szczęścia – opowiada Karol.

Talentów jest więcej

Oprócz Karola medale zdobyli również Robert Marcol z Radlina i Damian Czyż z Żor. Obaj walczyli jednak w niższej dywizji niż Salamon, w tzw. białych pasach. Marcol walczył w kategorii do 76 kg i zdobył medal srebrny. Jego występ w Skale został na tyle wysoko oceniony, że już po zawodach dostał on promocję do dywizji niebieskich pasów. Z kolei Czyż w kategorii do 64 kg zdobył medal złoty, wygrywając wszystkie swoje walki przez poddanie.

• Numer: 11 (488)
  • Data wydania: 16.03.10