Nasi bez sukcesów w Lubomi

02.03.2010 00:00 art
SKAT I Grand Prix Polski
Ponad pół tysiąca zawodników z całego kraju wzięło udział w I tegorocznym Turnieju Grand Prix Polski w skacie. Zawody odbyły się 21 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Lubomi. Zawodników sklasyfikowano w czterech kategoriach. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Franciszek Knesz z Buku Rudy, który w dwóch seriach rozgrywkowych zdobył w sumie 3360 punktów. Spośród zawodników z powiatu wodzisławskiego najlepiej spisał się Alfred Orawski z WOKiR Połomia, któremu 2806 punktów pozwoliło zając 17 miejsce.

W kategorii seniorów zwyciężył Bolesław Konstanty z KS Łabędy Gliwice, który zgromadził na swoim koncie 3137 punktów. Wspomnianemu już Alfredowi Orawskiemu jego zdobycz punktowa pozwoliła zająć w tej kategorii 6 miejsce. Z kolei Jan Bura z LKS Turza zajął miejsce 13 zdobywając 2591 punktów. Edward Dutkiewicz z WOKiR Mszana uzbierał 2499 punktów, co pozwoliło zająć miejsce 17. Z kolei w kategorii kobiet zwyciężyła Helena Broda z KWK Staszic Katowice (panie z naszego powiatu nie startowały). Wśród juniorów najlepszy zaś był Łukasz Wojaczek z LKS-u Lyski.

• Numer: 9 (486)
  • Data wydania: 02.03.10