Sobota, 23 listopada 2024

imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

RSS

Sam mistrz sędziował młodym zawodnikom

02.03.2010 00:00 red
SZTUKI WALKI  Mistrzostwa Combat Kalaki w Rybniku.
Ponad 100 zawodników walczyło o tytuł Mistrza Śląska w Otwartych Mistrzostwach Combat Kalaki, które odbyły się 13 lutego w Rybniku. Zawody rozegrano w trzech konkurencjach: formy przy muzyce, formy przy muzyce z bronią oraz walki soft kijem. Zawodnicy pochodzili z następujących sekcji szkoleniowych: Radlin II, Radlin Obszary, Radlin Głożyny, Jedłownik, Wilchwy, Marklowice, Skrzyszów, Rydułtowy. – Była to pierwsza impreza w ramach Amatorskiej Ligi Sportów Walki organizowanej na naszym terenie przez Związek Sportowy „Langren Shihan” – informuje Robert Szindler, prezes Związku Sportowego „Langren Shihan”. W klasyfikacji medalowej na pierwszym miejscu uplasowała się sekcja klubu Kun Fu L.R.S.H. z Jedłownika.
 
Wyniki zawodów
 
W kategorii kata bez broni młodzików zwyciężył Wiktor Sadowski. W kata z bronią – młodzicy wygrał Jakub Szpakowicz. Wśród kadetów w kata bez broni najlepszy był Sebastian Szpakowicz. W kata z bronią kadetów wygrała Sabina Pawlak, a wśród juniorów kata bez broni zwyciężyła Sandra Pawlak. W kategorii kata z bronią – juniorzy wygrał Szymon Zawadzki. Wśród seniorów kata bez broni wygrała Paulina Baumert, zaś z bronią Marcin Pogorzelski. W soft kalaki młodzików gr. A wygrał Szymon Duda, a w gr. B Paweł Mandrysz. Wśród kadetów gr. A wygrał Marek Kolarczyk, a w gr. B Magda Kaczorek. W juniorach gr. A najlepsza była Sabina Pawlak, a w gr. B najlepszym zawodnikiem okazał się Szymon Zawadzki. W kategorii seniorów gr. A zwyciężył Przemysław Owczarek, a w gr. B Marcin Pogorzelski.
 
Sędziował mistrz
 
Warto zaznaczyć, że głównym sędzią zawodów Shihan Bogdan Strzemieczny z Warszawy, Wielki Mistrz Wschodnich Sztuk Walki, który do 17 lutego przebywał w Rybniku na seminarium szkoleniowym dla instruktorów sztuk walk. – Tytuł Shihan nadawany jest przez światowe organizacje osobom, które zdobyły co najmniej 6 dan. Tytuł ten oznacza profesora, nauczyciela mistrzów – wyjaśnia Robert Szindler.
 
(red.)
  • Numer: 9 (486)
  • Data wydania: 02.03.10