Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Prezydent: Nie ukryłem żadnych dokumentów

02.03.2010 00:00 red
Mieczysław Kieca zaprzecza jakoby ukrył przed radnymi koncepcję reorganizacji ruchu w centrum miasta autorstwa przedsiębiorców i pisze list do naszej redakcji.
List do Redakcji
 
W związku z artykułem, jaki ukazał się w tygodniku Nowiny Wodzisławskie dnia 16 lutego 2010 roku pt. Przedsiębiorcy kontra Prezydent, uważam za konieczne wyjaśnienie nieprawdziwych informacji, jakie znalazły się w niniejszym artykule.
 
Głównym zarzutem skierowanym pod adresem Prezydenta Miasta był zarzut, jakoby koncepcja organizacji ruchu w centrum opracowana przez Pana Romana Glajca, została ukryta przed Radnymi Rady Miejskiej.
 
Mając na uwadze interwencje ze strony przedsiębiorców jak i mieszkańców centrum miasta dotyczące organizacji ruchu, Prezydent Miasta zwrócił się do Rady Dzielnicy o przygotowanie propozycji organizacji ruchu i postoju w Centrum Miasta. Prace zespołu, w których uczestniczył Pan Roman Glajc były prowadzone na przełomie 2008/2009 roku. Przygotowany przez zespół projekt organizacji ruchu został przedstawiony na posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej, Komunikacji i Łączności. Na Komisji obecni byli radni Rady Miejskiej: Władysław Szymura, Roman Szamatowicz, Marian Balcer, Franciszek Plutowski, Ireneusz Skupień, jak również redaktor naczelny Nowin Wodzisławskich, Rafał Jabłoński.
 
W związku z powyższym, nieprawdą jest iż koncepcja przygotowana z udziałem Pana Romana Glajca została przed radnymi Rady Miejskiej ukryta – została ona przedstawiona radnym podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Komunikacji i Łączności 12 marca 2009 roku.
 
Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia
  • Numer: 9 (486)
  • Data wydania: 02.03.10