Dramatyczny mecz w Rydułtowach

23.02.2010 00:00 art
Zwycięstwo Strzelca w derbach powiatu wodzisławskiego.
Bez niespodzianki zakończył się derbowy mecz Cateringu Parys Rydułtowy ze Strzelcem Gorzyczki w II lidze Amatorskiej Ligi Siatkowej Rybnik. Rozgrywany w Rydułtowach mecz goście wygrali bez starty seta, mimo to przebieg meczu, szczególnie w secie trzecim był zaskakujący. Ale po kolei. Już od pierwszego gwizdka goście zabrali się ostro do roboty i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Później jednak oddał inicjatywę gospodarzom, którzy zdołali uchwycić kontakt punktowy ze swoim rywalem. Końcówka należała jednak do gości, którzy wygrali partię do 26:24. W drugim secie historia się powtórzył, ponownie Strzelec rozpoczął seta z dużym animuszem bo po zdobyciu przewagi punktowej oddać inicjatywę w ręce Parysa. Ponownie jednak w końcówce seta goście z Gorzyczek pozbierali się i wygrali tym razem 25:22.

Horror w trzecim secie

Scenariusz trzeciego seta został wyjęty chyba żywcem z Hitchcocka. Strzelec wygrywał już 16:5 po czy tradycyjnie spuścił z tonu, zaś Parys wziął się ambitnie za odrabianie strat. Po kilku chwilach wynik brzmiał 24:21 dla Rydułtów! W tym momencie obudzili się zawodnicy gości, którzy zdołali wyrównać stan meczu i w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść! Ostatecznie set zakończył się wygraną Strzelca 28:26 i wygraną tej drużyny w całym meczu 3:0. W tabeli Gorzyczki zajmują miejsce 2 z 29 punktami na koncie. Catering uzbierał do tej pory 18 punktów i zajmuje 12 miejsce.

Pauza Pszowa

W pierwszej lidze przełożony został mecz Jar-Transu Fox Pszów z Jedynką Jankowice. Jar-Trans zajmuje obecnie 4 miejsce, mając na koncie 35 punktów. Do trzeciej Sorayi-Mokate Pawłwocie traci zaledwie punkt.

• Numer: 8 (485)
  • Data wydania: 23.02.10