Potyczki z Bytomiem na remis

09.02.2010 00:00 art
Jak grały zawodniczki „Olimpii” Wodzisław.
Kadetki Olimpii Wodzisław pewnie pokonały w meczu wyjazdowym Odrę Brzeg 62:36. Gospodynie jedynie w pierwszej kwarcie sprawiły wodzisławiankom kłopoty, wygrywając 15:10. W kolejnych odsłonach koszykarki „Olimpii” nie pozostawiły złudzeń rywalkom i systematycznie zwiększały swoją przewagę w meczu. Dobre zawody rozegrała Żaneta Wiertelak. Liderka drużyny zdobyła 22 punkty.

Powody do zadowolenia mogą mieć również młodziczki starsze. We własnej hali pokonały bowiem MOSM Bytom 62:50. Gospodynie praktycznie od początku do końca kontrolowały przebieg spotkania i ani razu nie pozwoliły przyjezdnym zbliżyć się na niebezpieczną odległość punktową. Najskuteczniejszą koszykarką wśród gospodyń była Angelika Drózd, która zdobyła 21 punktów.

Koszykarki z Bytomia, ale występujące w drużynie młodziczek młodszych kilka dni później wzięły rewanż na zawodniczkach „Olimpii”. W spotkaniu, które również odbyło się w Wodzisławiu bytomianki wygrały wysoko 89:58. Tylko w dwóch pierwszych kwartach gospodynie grały z rywalkami jak równy z równym. Niestety w kwarcie nr 3 i 4 koszykarki „Olimpii” nie miały wiele do powiedzenia i przegrały obie partie odpowiednio 8:26 i 14:27. Nie pomogła nawet dobra postawa Anity Przewoźnik, która zdobyła 23 punkty.

• Numer: 6 (483)
  • Data wydania: 09.02.10